לימודי הובלה ימית ואווירית

רשימת קורסים בנושא לימודי הובלה ימית ואווירית

בוא להתמחות בהובלה ימית ואווירית

התפתחות הסחר העולמי יוצרת דרישות מיוחדות מהעוסקים בהובלה הימית והאווירית. הטיפול במטענים דורש מומחיות – ולמתמחים בתחום יש ביקוש רב בשוק העבודה. אתה יכול להתקדם ולהתמחות בתחום המבוקש הזה בעזרת הקורסים המקצועיים המעולים של המכללה העסקית של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, המכללה המתמחה בסחר בינלאומי.

הקורסים המקצועיים של המכללה העסקית בתחום הובלת מטענים מסוכנים מותאמים גם לדרישות מינהל הספנות במשרד התחבורה ונמצאים בפיקוחו.

* ניתן לערוך את הקורסים גם במסגרת פנים ארגונית במשרדים

 

מידע נוסף על קורס רענון לעוסקים בהובלת סחורות מסוכנותקורס רענון לעוסקים בהובלת סחורות מסוכנות
תאריך פתיחת הקורס: 05/05/2021

מה- 1 בדצמבר 2009 ועל פי הנחיות רספ"ן ובהתאם למסמך  CG9(g) שפורסם על ידו. כל העובדים העוסקים בצורה ישירה או עקיפה בשינוע סחורות מסוכנות בהובלה הימית, מחויבים להיות בעלי תעודת הסמכה החתומה ע"י רשות הספנות והנמלים, וזאת לאחר שעברו הכשרה בקורס בן 40 שעות.

הסמכה זו תקפה למשך שנתיים מתאריך סיומה בהתאם להנחיית משרד התחבורה .  
לאחר שנתיים מסיום ההכשרה שלעיל וכל שנתיים, יעבור כל עובד הכשרת רענון בת 16 שעות במשך יומיים 8 שעות ליום.(הכשרת ריענון זו תכלול רק את העובדים שהינם בעלי תעודת הסמכה לשינוע סחורות מסוכנות בים).
קורס זה מקנה למשתתפיו אישור לביצוע מילוי הצהרת מסוכנים.
מידע נוסף על קורס רענון ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכניםקורס רענון ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכנים
תאריך פתיחת הקורס: 05/05/2021
כל העובדים בכל רמות התפקידים, העוסקים בשינוע סחורות מסוכנות בים, מחויבים להיות בעלי תעודת הסמכה החתומה ע"י רשות הספנות והנמלים. שנתיים מסיום ההכשרה וכל שנתיים, כל עובד צריך לעבור הכשרת רענון בת 16 שעות במשך יומיים, 8 שעות ליום. הכשרת רענון זו תכלול גם את העובדים שהינם בעלי תעודת המכלה לסחורות מסוכנות. קורס זה מקנה למשתתפיו אישור לביצוע המכלה.

מידע נוסף על קורס שינוע מטענים מסוכנים באווירקורס שינוע מטענים מסוכנים באוויר
תאריך פתיחת הקורס: 05/05/2021
הקורס יועבר ע"י מר שחם יעקובסון, בעל ידע וניסיון של מעל 20 שנה בעולם המטען בכלל והטסת חומרים מסוכנים בפרט, מוסמך על ידי IATA ( ארגון חברות התעופה ).

הקורס יתקיים ONLINE. 
מידע נוסף על קורס להכשרת העוסקים בהובלת סחורות מסוכנותקורס להכשרת העוסקים בהובלת סחורות מסוכנות
תאריך פתיחת הקורס: 25/05/2021
חומרים מסוכנים עלולים לגרום לנזקים כבדים לבני אדם ולסביבה. הקפדה על טיפול בהובלת חומרים מסוכנים בים נועדה למנוע את הנזקים הללו – והיא גם מחוייבת על פי חוק.
הקוד לשינוע ימי של סחורות מסוכנות IMDG CODE יחד עם הוראת (FCG9) של משרד התחבורה ורשות הנמלים דורשים, שכל העובדים העוסקים בשינוע סחורות מסוכנות כולל בחברות ספנות, סוכנים ומשלחים יעברו הדרכה בקורס הסמכה כתנאי לטיפול בשינוע ימי של סחורות מסוכנות.

הקורס יתקיים ב - ZOOM
מידע נוסף על קורס ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכניםקורס ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכנים
תאריך פתיחת הקורס: 02/06/2021
העוסקים בשינוע ושיגור מטענים מחוייבים להיות בקיאים בהנחיות רשות הספנות והנמלים מתאריך 1.1.07 (הנחיית CG9-F). בעלי מטענים מסוכנים, סוכני אוניות, משלחים ומי מטעמם וכיו"ב חייבים בהכשרה מיוחדת והסמכה בהתאם לדרישות רשות הספנות והנמלים.
הקורס מומלץ למסיימי קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי וכן קורס משלחים בינ"ל וכן לממוני בטיחות במפעלים המשנעים חומרים מסוכנים.

לפרטים נוספים ולהרשמה: