לימודי הובלה ימית ואווירית

רשימת קורסים בנושא לימודי הובלה ימית ואווירית

בוא להתמחות בהובלה ימית ואווירית

התפתחות הסחר העולמי יוצרת דרישות מיוחדות מהעוסקים בהובלה הימית והאווירית. הטיפול במטענים דורש מומחיות – ולמתמחים בתחום יש ביקוש רב בשוק העבודה. אתה יכול להתקדם ולהתמחות בתחום המבוקש הזה בעזרת הקורסים המקצועיים המעולים של המכללה העסקית של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, המכללה המתמחה בסחר בינלאומי.

הקורסים המקצועיים של המכללה העסקית בתחום הובלת מטענים מסוכנים מותאמים גם לדרישות מינהל הספנות במשרד התחבורה ונמצאים בפיקוחו.

* ניתן לערוך את הקורסים גם במסגרת פנים ארגונית במשרדים

 

מידע נוסף על קורס שינוע של מטענים מסוכנים וממכילים משולבקורס שינוע של מטענים מסוכנים וממכילים משולב
תאריך פתיחת הקורס: 21/06/2022
בישראל מתקיימות שתי הכשרות להסמכת המטפלים:
מורשה שינוע חומס: קורס בן 5 ימים המיועד לכל המערכת הלוגיסטית המטפלת במשלוח הימי: החל מהיצרן, סוכני מכס, משלחים ועד עובדי הנמל. הקורס מסמיך את המסיימים לטפל ולחתום על הצהרת החומרים המסוכנים.
מורשה המכלת חומס: קורס בן 3 ימים המיועד לעובדי מפעלים ומרכזי אחסון והפצה הממכילים חומרים מסוכנים. הקורס מסמיך את המסיימים לטפל בהמכלת החומר המסוכן. בקורס מקבלים רקע בסיסי בטיפול בחומס עם הנחיות כיצד להמכיל את המכולה.

מידע נוסף על קורס רענון לעוסקים בהובלת סחורות מסוכנותקורס רענון לעוסקים בהובלת סחורות מסוכנות
תאריך פתיחת הקורס: 31/05/2022

מה- 1 בדצמבר 2009 ועל פי הנחיות רספ"ן ובהתאם למסמך  CG9(g) שפורסם על ידו. כל העובדים העוסקים בצורה ישירה או עקיפה בשינוע סחורות מסוכנות בהובלה הימית, מחויבים להיות בעלי תעודת הסמכה החתומה ע"י רשות הספנות והנמלים, וזאת לאחר שעברו הכשרה בקורס בן 40 שעות.

הסמכה זו תקפה למשך שנתיים מתאריך סיומה בהתאם להנחיית משרד התחבורה .  
לאחר שנתיים מסיום ההכשרה שלעיל וכל שנתיים, יעבור כל עובד הכשרת רענון בת 16 שעות במשך יומיים 8 שעות ליום.(הכשרת ריענון זו תכלול רק את העובדים שהינם בעלי תעודת הסמכה לשינוע סחורות מסוכנות בים).
קורס זה מקנה למשתתפיו אישור לביצוע מילוי הצהרת מסוכנים.
מידע נוסף על קורס רענון ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכניםקורס רענון ממכילי מכולות ושינוע מטענים מסוכנים
תאריך פתיחת הקורס: 31/05/2022
כל העובדים בכל רמות התפקידים, העוסקים בשינוע סחורות מסוכנות בים, מחויבים להיות בעלי תעודת הסמכה החתומה ע"י רשות הספנות והנמלים. שנתיים מסיום ההכשרה וכל שנתיים, כל עובד צריך לעבור הכשרת רענון בת 16 שעות במשך יומיים, 8 שעות ליום. הכשרת רענון זו תכלול גם את העובדים שהינם בעלי תעודת המכלה לסחורות מסוכנות. קורס זה מקנה למשתתפיו אישור לביצוע המכלה.

מידע נוסף על קורס שינוע מטענים מסוכנים באווירקורס שינוע מטענים מסוכנים באוויר
תאריך פתיחת הקורס: 12/06/2022
הקורס יועבר ע"י מר שחם יעקובסון, בעל ידע וניסיון של מעל 20 שנה בעולם המטען בכלל והטסת חומרים מסוכנים בפרט, מוסמך על ידי IATA (ארגון חברות התעופה).


לפרטים נוספים ולהרשמה: